[1669 ELZEVIER] Antonio PEREZ - Institutiones... - Lot 335 - Morel de Westgaver

Lot 335
Estimation :
75 - 100 EUR
Resultaten met kosten : 340EUR
[1669 ELZEVIER] Antonio PEREZ - Institutiones imperiales, erotematibus distinctae, atque ex ipsis principiis regulisque juris, passim insertis, explicatae. Editio decima. Amstelodami, apud Danielem Elzevirium, 1669. Petit in-12, parchemin à recouvrement, titre manuscrit au dos. [16], 520, [4], pp. Frontispice gravé compris dans la pagination, marque typographique à la Minerve au titre imprimé. 5e et dernière édition elzevirienne. Le frontispice porte «Editio nova» et le titre imprimé, «Editio decima». Willems, 1053. STCN, 123875749. JOINTES, 2 ÉDITIONS ELZÉVIRIENNES ET 1 AUTRE: - Barnabas BRISSONIUS / Antonius & Franciscus HOTMANUS - De veteri ritu nuptiarum et jure connubiorum. Amstelodami, apud Petrum le Grand, 1662. In-12, veau brun, aux armes de Caumartin, dos fleuronné à cinq nerfs, pièce de titre (épidermures). [4], 504, [44] pp. Frontispice compris dans la pagination. Jolie réimpression exécutée par A. Wolfgang de l'édition de 1641 donnée par F. Hackius. Provenances: ex-libris armorié de la bibliothèque Caumartin; ex-libris Ludovici Humberti. Willems, 1615. STCN, 841696942. - Bernardus SCHOTANUS - Bernardi Schotani examen juridicum : quo fundamenta jurisprudentiae secundum seriem digestorum, subjectis suis locis titulis codicis, explicantur. Recognitum, & altera fere parte locupletatum. Editio ultima. Lugduni Batavorum, apud Johannem Elsevirium, 1657. Petit in-12, parchemin à recouvrement, titre manuscrit (postérieur) au dos. [10 (sur 12, sans le titre gravé)], 636, [22], [2 bl.] pp. Marque typographique au Solitaire. Willems, 812. STCN, 832775037. - Claudius SALMASIUS - Miscellae defensiones pro Cl. Salmasio, de variis observationibus & emendationibus ad jus Atticum et Romanum pertinentibus. Lugduni Batavorum, ex officina Ioannis Maire, 1645. In-8, parchemin, titre manuscrit au dos (petite tache d'encre sur une partie de la tranche). [40], 888, [35], [1 bl.] pp. Marque typographique